סדנה למטפלים - לשחק מיומנויות חברתיות

מלך הפלאפל PNG.png
רועי בקליניקה.png

הוסיפו לעצמכם כלי טיפולי עוצמתי מעולם ה-CBT! 

בואו ללמוד איך לעזור לילדים לרכוש מיומנויות חברתיות באמצעות המשחקים הפופולריים (טאקי, חתחתול, מלך הפלאפל ועוד...) 

dreamstime_xxl_10275761.jpg
TAKI_logo.png

למצוא חברים זו כנראה המשימה המורכבת ביותר שאיתה מתמודד כל ילד.

זו גם המשימה שבה מחיר הכישלון הוא הכואב ביותר.

 

ילדוּת בלי חברים היא עצובה וקודרת, ואנחנו יודעים היום שילדים שמתקשים ליצור חברויות חדשות או מתמודדים עם דחייה חברתית מצד בני גילם, נמצאים בסיכון רב יותר לפתח דימוי עצמי נמוך ודפוסים של הסתגרות.

אלה, אם יימשכו, עלולים להוביל לקשיים ניכרים בהמשך חייהם.

 

משחקים הם הדרך החוויתית היעילה והמהנה ביותר ללמוד מיומנויות חברתיות. באמצעותם אפשר לרכוש ולתרגל מיומנויות יסוד כמו קשר עין, זיהוי של הבעות פנים ותקשורת לא מילולית. כמו גם מיומנויות מורכבות כגון שיתוף פעולה, פרשנות של מצבים חברתיים, שליטה רגשית במצבי עוררות, אמפטיה, אסרטיביות, משחק הוגן ועוד.

 

בסדנה בת ארבע שעות, הנפרשת לשני חלקים, נלמד את מלאכת פיתוח המיומנויות החברתיות באמצעות משחקים מוכרים, כגון טאקי, חלומות, השועל החמקמק, מה עובר עליך, דוקים, חתולים מתפוצצים, ארבע בשורה, החוש השישי ועוד.

IMG_2103.png

הזמינו מקום עכשיו
169 ₪ במקום            במכירה מוקדמת (עד ה10/07/2022)
הסדנה מיועדת לפסיכולוגים, מטפלים, עובדים סוציאלים ואנשי חינוך.

 הסדנה מוקלטת וניתן יהיה לצפות בהקלטה עד 30 יום לאחר סיומה. 

189 ₪

חלק א' סדנה למטפלים - לשחק מיומנויות חברתיות

17/07/2022

מיקום: נערך בזום שעה: 20:00-22:00

24/07/2022

חלק ב' סדנה למטפלים - לשחק מיומנויות חברתיות

מיקום: נערך בזום שעה: 20:00-22:00

חתחתול.png

מאמרים שכתבתי בנושא

אייקון מאמר.png

מטפלים מספרים על הסדנה      

NicePng_blush-emoji-png_9803859_small_150.png

"ממליצה על הסדנה של רועי ליס, הסדנה מרחיבה את ארגז הכלים ותורמת למפגש חוויתי,  רועי מלמד עקרונות לשימוש במשחקים מוכרים וזמינים  - חתחתול, טאקי ,ארבע בריבוע ועוד,  ככלים טיפוליים למגוון קשיים של ילדים."

דינה רדי

מטפלת CBT

"ממליצה מאד על הסדנא של רועי, שחושפת את המטפלים לכלי טיפולי נהדר: המשחק. ראשית, באמצעות המשחק נוצר דיאלוג בין המטפל למטופל וקשר ראשוני שיכול לעקוף התנגדויות לטיפול מצד הילד. המשחק מסייע לילדים ולבני נוער לבטא את עצמם לאו דווקא באופן מילולי, וכך נחשפים בפני המטפל מחשבות, רגשות והתנהגויות של המטופלים. החשיבות של הסדנא היא בלימוד הדרכים השונות, הלכה למעשה, לשימוש במשחקים עבור גילאים שונים, ביישום בתחומים שונים כמו:  שליטה בכעסים, התמודדות עם חרדות, הקניית מיומנויות חברתיות ועוד. ניתן גם ללמד הורים איך להתמודד בבית עם ילדיהם באמצעות המשחק. גם בנושא זה רועי נוגע. לסיכום, הסדנא מועילה ומעשירה מאד! "

נחמה קניטל

יועצת חינוכית, מטפלת קוגניטיבית - התנהגותית.

"משחקים למיניהם היו אצלי מאז ומתמיד  חלק בלתי נפרד מהטיפול בילדים ובמתבגרים (ולפעמים גם במבוגרים...), אבל הסדנה של רועי גרמה לי לראות את המשחקים המצויים אצלי בקליניקה באור אחר. היא העשירה מאד את הידע שלי באשר לשימוש מושכל בהם, וחשפה בפני אספקטים רבים נוספים של שילובם  בטיפול ובהדרכת הורים, החל מתרומתם לסיפוק צרכים שחסרונו גורם למצוקה, דרך תרומתם לטיפול בחרדות, בניהול כעסים, בתיפקודים ניהוליים  ועוד. רועי אף נותן דגש מיוחד ליישומים של המשחקים בגישת ה-cbt  בצורה המאפשרת שימוש מיידי בקליניקה. בקיצור-סדנה מומלצת ביותר  שתגרום לכל אחד להסתכל בצורה שונה על המשחקים בהם אנו משתמשים תדיר.."

בשמת פלוטניק 

מ.א בחינוך, מטפלת CBT

© רועי ליס, 2017, כל הזכויות שמורות