סדנה למטפלים - טיפול בקשב וריכוז באמצעות משחק

רועי בקליניקה.png

הוסיפו לעצמכם כלי טיפולי עוצמתי מעולם ה-CBT! 

בואו ללמוד איך לטפל בבעיות קשב וריכוז ולהביא לשיפור משמעותי בתפקודיים הניהוליים אצל ילדים על ידי טיפול באמצעות המשחקים הפופולריים (טאקי, חתחתול, מלך הפלאפל ועוד...) 

iStock-507421194.jpg
TAKI_logo.png
מלך הפלאפל PNG.png

קל ללכת לאיבוד בטיפול בילדים עם הפרעת קשב וריכוז. לעיתים קרובות אנחנו המטפלים מרגישים שהתזזיתיות, המוסחות, הקושי להתמקד במשימה לאורך זמן, דבקים גם בנו ובטיפול שמתפזר ומאבד את יעילותו.

 

טיפול בילדים ובני נוער המתמודדים עם הפרעת קשב, על אף המורכבות שבו, יכול להיות כיף גדול עבור המטופלים וגם עבורנו.

כיום אנחנו מבינים שהמפתח הוא הבנת הקשר שבין הפרעת קשב ובין התפקודים הניהוליים: קשב, אימפולסיביות, סדר וארגון, שליטה רגשית, מעברים וגמישות מחשבתית.

תפקודים ניהוליים אלו זקוקים לאימון וחיזוק אצל ילדים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז . 

 

משחקים הם דרך מהנה, יעילה ונהדרת ללמד, לתרגל ולאמן ילדים ובני נוער לשיפור התפקודים הניהוליים. בסדנה בת שני חלקים, נכיר את התפקודים הניהוליים השונים ונלמד כיצד ניתן להעריך אותם. נבין ביחד כיצד להתאים משחקים מוכרים כגון חתחתול, טאקי, שרלוק ועוד, וכיצד לשחק בהם נכון, על מנת לעשות בהם שימוש ככלי טיפולי מהנה ויעיל באימון תפקודים ניהוליים עם ילדים ובני נוער. 

IMG_2103.png

הזמינו מקום עכשיו
169 ₪ במקום            במכירה מוקדמת (עד ה19/06/2022)
הסדנה מיועדת לפסיכולוגים, מטפלים, עובדים סוציאלים ואנשי חינוך.

 הסדנה מוקלטת וניתן יהיה לצפות בהקלטה עד 30 יום לאחר סיומה. 

189 ₪

חלק א' טיפול בקשב וריכוז באמצעות משחק

26/06/2022

מיקום: נערך בזום שעה: 20:00-21:30

03/07/2022

חלק ב' טיפול בקשב וריכוז באמצעות משחק

מיקום: נערך בזום שעה: 20:00-21:30

חתחתול.png

מטפלים מספרים על הסדנה      

NicePng_blush-emoji-png_9803859_small_150.png

"ממליצה על הסדנה של רועי ליס, הסדנה מרחיבה את ארגז הכלים ותורמת למפגש חוויתי,  רועי מלמד עקרונות לשימוש במשחקים מוכרים וזמינים  - חתחתול, טאקי ,ארבע בריבוע ועוד,  ככלים טיפוליים למגוון קשיים של ילדים."

דינה רדי

מטפלת CBT

"ממליצה מאד על הסדנא של רועי, שחושפת את המטפלים לכלי טיפולי נהדר: המשחק. ראשית, באמצעות המשחק נוצר דיאלוג בין המטפל למטופל וקשר ראשוני שיכול לעקוף התנגדויות לטיפול מצד הילד. המשחק מסייע לילדים ולבני נוער לבטא את עצמם לאו דווקא באופן מילולי, וכך נחשפים בפני המטפל מחשבות, רגשות והתנהגויות של המטופלים. החשיבות של הסדנא היא בלימוד הדרכים השונות, הלכה למעשה, לשימוש במשחקים עבור גילאים שונים, ביישום בתחומים שונים כמו:  שליטה בכעסים, התמודדות עם חרדות, הקניית מיומנויות חברתיות ועוד. ניתן גם ללמד הורים איך להתמודד בבית עם ילדיהם באמצעות המשחק. גם בנושא זה רועי נוגע. לסיכום, הסדנא מועילה ומעשירה מאד! "

נחמה קניטל

יועצת חינוכית, מטפלת קוגניטיבית - התנהגותית.

"משחקים למיניהם היו אצלי מאז ומתמיד  חלק בלתי נפרד מהטיפול בילדים ובמתבגרים (ולפעמים גם במבוגרים...), אבל הסדנה של רועי גרמה לי לראות את המשחקים המצויים אצלי בקליניקה באור אחר. היא העשירה מאד את הידע שלי באשר לשימוש מושכל בהם, וחשפה בפני אספקטים רבים נוספים של שילובם  בטיפול ובהדרכת הורים, החל מתרומתם לסיפוק צרכים שחסרונו גורם למצוקה, דרך תרומתם לטיפול בחרדות, בניהול כעסים, בתיפקודים ניהוליים  ועוד. רועי אף נותן דגש מיוחד ליישומים של המשחקים בגישת ה-cbt  בצורה המאפשרת שימוש מיידי בקליניקה. בקיצור-סדנה מומלצת ביותר  שתגרום לכל אחד להסתכל בצורה שונה על המשחקים בהם אנו משתמשים תדיר.."

בשמת פלוטניק 

מ.א בחינוך, מטפלת CBT

© רועי ליס, 2017, כל הזכויות שמורות